Bzenecký zámek – jak dál?

Bzenecky_zamek

 

Vydání Hodoninského deníku dne 25.8.2014 se ve svém vydání věnuje problematice dalšího využití objektu zámku, který je ve vlastnictví města. Přináší také názory lídrů politických stran a hnutí, které se ucházejí o přízeň voličů v podzimních komunálních volbách. Jejich názory na další využití si můžete přečíst níže.

Otázka: K jakému účelu by měly sloužit prostory bzeneckého zámku?

Nutná je rekonstrukce. Hlavní je, aby opravená budova alespoň částečně vydělávala na svůj provoz a nemuselo se doplácet z prostředků města. I pronájem by byl vhodný.
Ivan Černý, Nestraníci.

Mohl by tam mít sídlo městský úřad. Uvítal bych také muzeum vinařství. Nejsem pro prodej, ale souhlasil bych s částečným pronájmem.
Pavel Sýkora, Česká pirátská strana.

Každá možnost bude pro někoho trnem v oku, proto bych podpořil smysluplnou rekonstrukci. Nebránil bych se pronájmu ani částečnému prodeji.
Josef Bártek, KSČM.

Městský úřad, informační centrum, knihovna, muzeum, obřadní síň a místo pro prezentaci vinařů. To by mělo v zámku být.
Petr Orlický, ODS.

Dominanta města by měla sloužit k propagaci regionu a vinařství. Účelné by bylo, kdyby se tam nacházel městský úřad, knihovna i informační centrum.
Libor Navrátil, ČSSD.

Jedná se o veřejnou budovu, je proto hlavní, aby sloužila veřejnosti. Nejlepší by bylo referendum, aby si Bzenčané rozhodli, co chtějí.
Igor Dobrovský, Moravané.

Preferoval bych možnost, ke které seženeme strategického partnera nebo dotace.
Marek Novoměstský, „Sdružení nestraníků“.

Prostory by měly sloužit pro kulturní akce, koncerty či výstavy. Město by nemělo zámek prodat, ale naopak ho využívat. Souhlasil bych i s pronájmem.
Jan Balada, Nezávislí 2014.

Muzeum, informační centrum, reprezentační prostory, restaurace i degustační místnost. Ve druhém poschodí budovy pak sídla firem. Městský úřad by měl zůstat na náměstí.
Pavel Čejka, KDU-ČSL.

Město by mělo jít do rekonstrukce se strategickým partnerem, který by do projektu vložil peníze. Zámek by měl přitom zůstat v majetku města. Líbilo by se mi muzeum vinařství či kanceláře.
Jiří Adamec, Sdružení nezávislých kandidátů Evropští demokraté.

Mohlo by se tam soustředit informační centrum, knihovna, městský úřad i obřadní místnost. Zbytek prostor by mohl být v pronájmu.
Miroslav Goliáš, Volba pro město.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *